Hoş Geldiniz Başkanım, Tebrikler Başkanım Onur Emrah YILDIZ,

Başkan Onur Emrah YILDIZ ı tam anlamı ile tanımamakla birlikte, Onun Çiğli ye Belediye Başkanı olması, Çiğli Halkına hayırlı olması temennisiyle kendisine yeni görevinden başarılar diliyorum.

Çiğli’yi çok iyi bilen birinin Başkan olması, Çiğli halkı için çok iyi bir şans demektir.

Başkanı bekleyen yorucu çalışmalar ve yüklüce borçlar, Onu yıldırmayacağını, İzmir Büyük Şehir Belediyesin de ki başarılı çalışmalarını Çiğli ye de yansıtacağını biliyor, kendisine ve ekibine başarılar diliyorum.

Başkanı tanımak ve onunla Çiğli’yi konuşmak çok istiyorum. 46 yıldan beri Çiğli den ikamet eden birisi olarak, Çiğli ye belediye başkanı olarak gelip geçenleri çok iyi biliyorum. Çiğli ye değer sel anlamda hiçbir belediye başkanı Çiğli halkının istediği hizmeti tam anlamı ile veremedi. Ve Çiğli 27.05.1992 tarihinde 3806 sayılı yasa ile ilçe olduğundan bu güne Yerel yönetimler olarak hiçbir şekilde hizmet görmedi. Bu durumu Çiğli halkı hak ediyor mu? Kocaman bir HAYIR!  Son belediye başkanı Utku Gümrükçü günün gelişen teknolojisine birkaç sistemle çalışmalar yaptı, ama bu çalışmalar Çiğli halkının yüzünü güldürmedi. Kalıcı ve çok önemli projelere üretilmedi. Onun için diyorum ki, gerek borçlarla mücadele etmek ve gerekse yeni projeleri kısıtlı bütçe ile üretmek kolay değildir. Başarıya odaklı insan bunları başarabilir mi? EVET!

FEDAKÂRLIK ve BAŞARI…

Başarıya odaklı insan,” Fedakârlık olmadan ilerleme ve başarı olamaz”, diyerek, siyasetteki yolculuğuna devam eder. Ayrıca bu tür siyasetçiler, yanı gerçek hizmet insanları; düşüncelerini ne kadar yükseltirlerse, başarıları o kadar büyük olacağını, gerçekleştirdikleri hizmetleri de o kadar kalıcı ve mutluluk verici olacağını çok iyi bilirler. Onların için halka hizmet, onur verici, huzur yaratıcı ve sağlıklı bir yaşam ortamı demektir. Bir Belediye başkanından aranan en önemli özellikler, hizmete dönük planlı projelerle halkın karşısına çıkmak ve onu uygulayan ekiple yoluna devam etmektir. Ve ayrıca, mesleklerine olan saygı ve sevgileri ile birlikte, hoşgörü, halka açık düşünceleri, nezaket ve sıcak davranışları ile öne çıkmaları, demir ağlarla örülmüş kapıları değil, halkın düşüncelerini içine alan ve onlara değer biçin hakkaniyetleriyle yol alarak hizmet getirmeleridir.

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah YILDIZ; Bu duygu ve davranışlarla, her türlü başarıyı taçlandırıp güzelleştiren, insanı yücelten öz hâkimiyet, kararlılık, dürüstlük ve iyi yönlendirilmiş ahlaki bilgi ve yaşanmışlıklarıyla onu öne çıkarırsa başarı kendiliğinden gelir. Ve Onun için başarının sırrı, sarsılmaz bir inanç ile akıllıca idare edilen bir amaçtır, diyerek kendine yol çizmelidir. Ve gerçek bir Çiğli halkı olarak kendini bize tanıtmalı, Çiğli’nin gerçek sorunlarının neler olduğunu bilenlerle oturup tartışmalı ve bu konuda nasıl çözümler üretilebileceğini sorgulayarak, gerçek bir hizmet insanı olarak Çiğli ye kendini ispatlamalıdır. Tabii ki bu süreç çok uzun bir süreçtir. Onun için ne kaybedecek zamanı ve nede Çiğli halkının kaybedecek zamanları vardır. Kuracağı ekip çalışma ve üretken odaklı projelerle halkın karşısına geçmelidir.

Çiğli Belediye Başkanı olarak, kuşanacağı sorumluluklar bir dağ kadar ağır ve onurlu, bir gökyüzü kadar büyük,  bir deniz kadar derin olduğunu birçok çok iyi bilmelidir. Onun tek amacı ve en önemli hareket noktası, soyut yaklaşımlara kurban vermeden, kurumsal ve eylemsel düşünüş ve sayış biçimlerini önceliklerin içine alan, bir insan olarak, topluma, çizdiği her projenin gerçek yürütücüsü ve yolcusu ile yol almasını bilmelidir.

GERÇEK BİR ÇİĞLİ ÇOCUĞU OLAN ONUR EMRAH YILDIZ;

Çiğli’yi çok iyi özümsemiş biri olan Onur Emrah YILDIZ’ a gerçek anlamda en çok yakışan;  hizmet ve gönül insanı, hak ve adaletin en onulmaz savunucusu, bu hususta azat kabul etmez, zulüm, adaletsizlik gibi her türlü haksızlık karşısında hesap soran, çelik yürekli… Ne bu dünyanın beş kuruşluk makamına, ne de ihtişamına yakasını kaptırmayan kişi olarak kendisini hizmet sel dönüşümlerle birlikte Çiğli halkına kabul ettirmesidir…  Bunu yapabilir mi? Evet yapabilir.  Çünkü Onur Emrah YILDIZ’ ın özünden, hizmetini onurlu ve karakterine yakışan şekilde diri tutmak ve aynı şekilde vermek yatar. Çünkü Çiğli Halkının içinden gelen ve onun has özünü taşıyan insan olduğu vurgusunu bize seçimlerde ve görevinden yaptığı hizmetlerle göstermiştir. Ve ayrıca Başkan Emrah YILDIZ, bireysel sorumluluklarının yanında, toplumsal sorumluluklarının da bilincinde olan bir insan ruhunu bedenin de taşıyor. O, kimi zaman ağlatan, kimi zaman düşündüren, kimi zamanda ümitlendirendir. Onun tek bir amacı vardır, fikirlerinin yaşanması için, en onulmaz meşakkatlere göğüs germek, karşılaştığı engellerin karşısından, duruş sergileyip ödün vermemek, yüreklilik ve özgüvenle gerçekleri gözün önünde bulundurarak amacı olan hizmetleri vermesini bilmek ve halkına olan güvenini en iyi şekilde göstermektir.

HİZMET İNSANI!

Hizmet insanı dosttur, sevginin en alımlı yanlarını paylaşabileceği insandır. İnsanların yüreğinde yerini hep hazır ve sıcak tutar. Sözü olan herkesi dinlemesini bilir, bilgilendirir, aydınlatır, hizmeti ve sözü onurlu kılar. Çünkü onur, hizmete en yakışanıdır. Ve tek amacı verdiği hizmeti diri tutmak, oluşan algıları onurlu kılmak, düşünceyi en iyi şekilde yansıtmak, toplumu ayrıştırıcı söz ve uğraşlardan kaçınmak, yaptığı işi ile kazandığını, helallikle boğazına götürmek, ne kadar güzel ahlaklı bir duruş olduğunu çok iyi bilmelidir.

SONUÇ: Bilge insan, kontrollü ve saf düşüncelere sahip, ruhundaki rüzgârlara ve fırtınalara yön vermeyi bilen insandır. İnsanda olmazsa olmaz olan, öz hâkimiyet çok önemlidir. Çünkü öz hâkimiyet dayanaklıktır. Doğru düşünce ustalıktır. Sükûnet güçtür. İnsan düşüncelerinin efendisi, karakterinin kalıpçısıdır. Cesur, yürekli ve adaletten şaşmayan hizmet eden insanlar varlıkları hep kalıcıdır. İnanıyorum ki Başkan Onur Emrah YILDIZ, hayatı boyunca öz denetim ve arınmayı tecrübe eden, şartların düşünce ile şekillendiğini bilen, kendi şartlarına bağlı değişimin, değişen zihinsel durumuyla doğru olduğuna inanan… Hizmetin insanoğluna güzel dönüş sağladığı zaman ne kadar mutlu ve huzur ortamın doğacağını bilen, hızlı ve kayda değer bir ilerleme gösterildiği anda mutluluk ve huzurlar yaratan, bir ortamın meyvelerini alan bir Başkan olarak Çiğli halkı tarafından hep anılarda kalır inşallah…

Kendisine ve ekibine başarılar diliyorum.

Burhan KAYA

www.cigliguncel.com

Önemli bir NOT; En kısa zaman da kendisi ile görüşmek üzere saygı ve sevgilerimle…

Burhan KAYA

0543 593 78 99

Çiğli Güncel  

Lütfen yorum yapınız. Mail adresiniz görünmeyecektir. * alanlar gereklidir.


Henüz yorum yazılmamış.

PİYASA VERİLERİ

  Alış
  32.1452
  Satış
  32.2031
  Alış
  34.8089
  Satış
  34.8717
  Alış
  40.7803
  Satış
  40.9929

HAVA DURUMU

IZMIR HAVA DURUMU