CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Doç.Dr. Orhan Akıncı aday adaylığını resmileştirdi.

CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Doç.Dr. Orhan Akıncı aday adaylığını resmileştirdi.

Doç.Dr. Orhan Akıncı 28.11.2023(bugün) saat 15  te Çiğli İlçe Başkanlığına gelerek, Çiğli belediye başkan aday adaylık dosyasını İlçe Başkanı Erkan AKAR a teslim etti.

CHP Çiğli İlçe Binasında partilileri ile bir araya gelerek Çiğli Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Akıncı: “Çiğli’ye hizmeti ve sizlere hizmeti seçtim” dedi. “Güvencim Sizlersiniz” Bu salonu ve ilçe binası önünü görünce, gözlerinizdeki ışıltıların parlayışını ve salonunun dolmasını sağlayan siz destekçilerimin bana yaşattığınız bu mutluluk karşısında ki heyecanımı ve samimiyetinizin göstergesi olan duruşunuz ben fevkalade mutlu etti. Ve anladım ki ben doğru zamanda, doğru yerde ve doğru insanlarla birlikteyim. Sizlere yıllarca doktor olarak hizmet ettim, ancak şuan burada karşınızda Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Doç.Dr.Orhan Akıncı olarak bulunmaktayım. Bu kararı almak; sizlerle aynı ortamı yaşayan, Çiğli yi çok uzun yıllardan beri tanıyan, sorunların ne olduğunu bilen ve Çiğli ye hizmet etmek için çırpınan biri olarak aday adayı oldum. Her sokağında oynadığım, çocukluk ve gençlik yıllarımın geçtiği Çiğli’yi hak ettiği yere ulaştırmak için elimden geleni yapacağıma inanarak buraya geldim. Ve bu inancımı siz değerli Çiğli halkından ve bugün burada toplanan, beni gönülden destekleyen siz Çiğli halkından alıyorum. Bu asil görev bana partim ve sizler tarafından bana verildiği anda, Çiğli ye hizmeti bir görev ve sorumluluk bilinci ile kanunun bana verdiği yetkiler dâhilinde yapacağıma inancı tamdır.” Dedi.

Doç.Dr. Orhan AKINCI; ”Çiğli Halkına dönmesini istediğim, eğitim, sağlık, sosyal, kültürel ve yaşamın her alanındaki hizmetlerin yapılmasını sağlayacağım. Belediyede çalışan emekçilerin haklarının zamanında verileceğini, Çiğli’yi borçsuz ve en zengin ilçe haline getireceğimi, belediye başkanın kapısının halka açılmasını sağlayacağım. Toplumun her kesimine ulaşmak için halkın arasında ve halkla bütünleşeceğimi, onları dinlemek, varsa sorunlarını birebir çözmek ve toplumun bir ferdi olarak onlarla olmayı kendime asil görev haline getireceğimi bilmenizi ve bu amaçla huzurlarınızdayım.” Sözlerine ekledi.

ORHAN AKINCI KİMDİR? CHP Çiğli’den Aday Adayı olan Orhan Akıncı’nın kendi ağzından hayatı: 1962 Muş-Varto-Ağaçaltı köyü doğumluyum. İlköğrenimimi doğduğum köyde tamamladım. 1974 yılında İzmir- Çiğli’ye göç ettik. Ortaokul ve Lise öğrenimimi Çiğli Lise’sinde tamamladıktan sonra 1980-1982 yılları arasında İTÜ Kimya Mühendisliği Fakültesinde okudum. Daha sonra kendi isteğimle  ayrılarak Ege Üniversitesi  Tıp Fakültesine geçtim. 1988 yılında Tıp Doktoru olarak mezun oldum. İki yıl zorunlu hizmetten sonra 1990 yılında başladığım Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını 1994 yılının sonlarında  tamamladım. 1995 yılından itibaren de Elazığ Eğitim ve Araştırma  Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olarak çalışmaya başladım. 12 yıl kadar burada çalıştıktan sonra 2007 yılında İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine atandım. Halen aynı hastanede çalışmaktayım. Eşim de doktor olup Deri ve Zührevi Hastalıklar uzmanıdır. Dr. Akıncı evli iki çocuk babasıdır.

 

Çiğli Güncel  

Admin
Admin
EDITOR
Profili

L?tfen yorum yap?n?z. Mail adresiniz g?r?nmeyecektir. * alanlar gereklidir.


  • Abbas yuvanç +3
    30.Kasım.2023, 19:43

    Dalında uzman ola Oprah.dr.Orhan AKINCI ve başarılar la dolu hayatında çiğli içinde yapacaklrindan emiynim çiğlimiz için hayırlı uğurlu olsun güvenimiz ve desteğimiz tamdır