Çiğli’den Son Yılların En Değerli Bir Siyaset İnsanı Gelip Geçti.

Siyasetçiler toplumun gelişiminde ve yönetiminde önemli bir role sahiptirler. İyi bir siyasetçide halkın en çok önem verdiği özellikler; güven verici, kararlı, disiplinli, çalışkan, dürüst ve halkla empati kurabilecek bir insanın olmasıdır. Ayrıca siyasetçinin; adaletli, çok iyi bir dinleyici, çözüm odaklı, beklentilere cevap veren, karakterli, sabırlı ve özgüvenli bir insan olması da halk arasında en çok değer verilen diğer özelliklerindendir. 

Toplumsal ilişkilerden de iyi bir siyasetçiden istenen en önemli özellikler; yasama, yürütme ve yargısal üstünlüğünü her konuda en iyi şekilden kullanmasıdır.  Onlar bu üstün özelliklerini hiçbir zaman kendi çıkarları için kullanmazlar. Tek amaçları vatan, millet ve bayrak sevgisi olup, toplumun düzenin bir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.  

Değerli Okurlarım; 

Yukardaki başlığın ana konusu; CHP Çiğli İlçe Başkanlığını yapan ve beş yılını başarı ile bitiren Eski Başkan Mert ÖZCAN ve ekibidir.  Bu ekip tam beş yıl boyunca, Çiğli’nin her noktasına giderek, gerek öbek çalışmaları ve gerekse toplum içinde el ele, göz göze gelerek insanlara dokunmak ve onları dinlemek suretiyle çalışmalar yaptılar. Bunun en büyük kanıtı, CHP’nin Çiğli’ deki oylarını %62 den % 73 çıkarması oldu. Geçen seçimde, İzmir ilçeleri arasından birinci ilçe olmalarıydı. Tabi ki, bu başarıyı yakalamak kolay olmadı, başta CHP İlçe Başkanı Mert ÖZCAN olmak üzere tüm ekibi ile gece gündüz demeden çalışarak elde edildi. Kendisini ve ekibini yürekten tebrik ediyorum.

Değerli Canlar;  

Şunu çok iyi bilmemiz lazım; İyi bir siyasetçi, karakteri ile gerçek yöneticiliği ve özgüveni ile öne çıkarak, yaptığı işi iyi bilenleri bir araya getirip, onların bilgi, tecrübe, iş ahlakı yönleri ile uyum ve disiplin içinde çalıştırabilen kişidir. Bu çok önemli bir özelliktir. Diğer bir taraftan, böyle insanların düşünceleri başarı yönünden ne kadar yüksek olursa ve o düşüncelerle kâğıda dökülen mürekkep damlaları, helezonlar çizerek nasıl şekil alıyorsa, aynı şekilde bu insanlara karşı duyarlılıkları da kalemle çizilen engin okyanusların haritası gibidir. Böyle değerli siyasetçilerin aldıkları sorumlulukları da bir dağ kadar ağır ve onurlu, bir gökyüzü kadar büyük,  bir deniz kadar derindir. Bunu idrak eden ve uygulayan siyasetçi başarıya her zaman açıktır.

 

KAMİL ve GENİŞ POTANSİYEL PAYLAŞIMA SAHİP SİYASETÇİLER; 

Mert ÖZCAN sözü ve özü gibi mert bir siyasetçidir. Kamil, erdem ve öz güvene dayalı böyle siyasetçiler, gerek topluma ve gerekse aile eksenlerine tezahür edebilecek dostluk, paylaşımcılık ve yaklaşımları her zaman güzel zeminler oluşturmuşlardır. Biz toplum olarak,  düşüncelerin, fikirlerin ve ortak noktaların yarattığı bu alana toplumsal alanın genişliği ve güzelliği deriz. Bu güzelliğin diğer bir anlamı da uyum içerisinde yapılan tüm çalışmaların güvene dayalı bir alan üzerinden olmasıdır. Bu nokta çok önemlidir. Ve aynı zaman da bu değerler;  hitap edeceği kişi ve kişilerin dünyasına, temiz duygu ve düşüncelerle, kırıcı ortamlardan uzak, ahlak ve edebi içiren kurallarla, bu tür alanların geniş tutulmasına örnekler oluşturlar, toplum içinden vazgeçilmez siyasetçiler olaraktan nam alırlar. Bir siyasetçi için bu çok önemli bir özelliktir. Çiğli de Mert ÖZCAN ve ekibi bunu başardı.

ELEŞTİRİLERE KARŞI HER ZAMAN CESUR VE ÖZGÜVENLİ…

Mert ÖZCAN’IN diğer önemli bir özelliği de kendisine karşı yapılan ağır eleştirilere direnç göstermesidir. O, özgüvene dayalı, sadakat ve liyakatle çalışan bir siyasetçi olduğu için, kendisini etkileyen iç ve dış koşulların olduğunu bilir ve bu süreçlerden oluşan şartlara karşı direnç göstermesini çok iyi yönetir. Çünkü Mert ÖZCAN, her zaman kendisinden bulduğu o yaratıcı gücünü kullanarak, kişi veya kişilere verebilecek cevabı ve ikna gücüne karakterin kendisinden yarattığı sabır ve düşüncesi ile en iyi kullanabilen bir siyasetçidir.
İşte böyle önemli olan bir siyasetçi Mert ÖZCAN, hayatı boyunca öz denetim ve arınmayı her zaman tecrübe eden, şartların düşünce ile şekillendiğini bilen, kendi şartlarına bağlı değişimin değişen zihinsel durumuyla doğru olduğuna inananlardandır. Bu yüzden, siyasetçi Özcan; istekli bir şekilde kendi görev alanındaki eksikleri giderdiği gibi, hayatın her kademesinden önüne çıkabilecek eksikleri de anında çözümle sonuçlandırabileceğine inananlardan biridir.

BİLGE İNSAN KONTROLLÜ ve OLUMLU DÜŞÜNCELERE SAHİP İNSANDIR.

Bilge insan, kontrollü ve olumlu düşüncelere sahip, ruhundaki rüzgârlara ve fırtınalara yön vermeyi bilen insandır. Bu tür insanlardan, olmazsa olmaz olan öz hâkimiyet çok büyük önem taşır. Çünkü öz hâkimiyet dayanaklıktır. Doğru düşünce ustalıktır. Sükûnet güçtür. Öyle ki, böyle değerler, düşüncelerinin efendisi, karakterinin kalıpçısı, şartların ve kaderinin yaratıcısı ve şekillendiricileridir. Bunun diğer adı erdemliktir. Erdemlik; kişinin kendi şahsına karşı tutumundan başlamak üzere, ilişkili bulunduğu bütün kişilere ve çevrelere karşı her türlü tutum ve davranışlarını ilgilendiren ve hayatın her alanında aranan öneli bir özelliğidir.

 

Değerli dostlar; 

Ben Mert ÖZCAN’I  uzun yıllardan beri çok iyi tanıyan biriyim hatta  abi kardeş gibiyiz. Şunu çok iyi bilirim ki, insanoğlunda asil ve ulvi karakter lütuf gelmez ve de şans eseri oluşmaz; ancak doğru düşünme ve karar verme düşüncesiyle doğru hareket etme, kırmadan, yıldırmadan yaratıcılığını konuşturma, güzel düşünceleriyle fikir yaratma, o insanoğlunun kişiliğinden en önemli karakter bileşkesini oluşturur. Bunu fazlası ile Mert ÖZCAN’ da gördüm. Çünkü  Özcan, başarılı olmak ile başarılı olabileceğine inanmak arasındaki fark, “gerekli ama yeterli değil” ilkesine inan bir değerdir. Bir insanoğlu başarabileceğine inanıyorsa, başarmak onun için en geçerli yol demektir. Bunun temelini oluşturan, özgüvene dayalı bir eylemin gerçekleşmesidir. Tabii ki özgüven deyince aklımıza karakter, yetenek, iş bilgisi, deneyim ve kararlılık gelir.
Takdir Siz değerli okurlarımındır.

Eleştiri ve yorumlarınızı yapabilirsiniz.

Burhan KAYA
03.09.2023/Çiğli

Çiğli Güncel  

Lütfen yorum yapınız. Mail adresiniz görünmeyecektir. * alanlar gereklidir.


 • Akif Bozdağ 0
  03.Eylül.2023, 18:47

  Mert kardesim ve ekibini kutlarim, bence başarili bir dönem geçirildi kutlarim, verdikleri emek, mucadele, ve çalismalari için partim, ilçem ve kendi adıma teşekkürler müteşekkirim şükranlarımı sunuyorum.

PİYASA VERİLERİ

  Alış
  Satış
  Alış
  Satış
  Alış
  Satış

HAVA DURUMU

IZMIR HAVA DURUMU