İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MESUT UĞURLU'NUN EĞİTİM CAMİASINA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MESUT UĞURLU'NUN EĞİTİM CAMİASINA MESAJI

2021-2022 eğitim öğretim yılı 6 eylül 2021 tarihinde başlamıştı. O tarihinden itibaren şu ana kadar okulları kesintisiz haftada beş gün yüz yüze açık tutmak kaydı ile yoğun çaba sarf edilerek eğitim ve öğretime devam edildi.

Saygı değer Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım, değerli Anne ve Babalar, Sevgili Öğrenciler. 2021-2022 eğitim öğretim yılı 6 eylül 2021 tarihinde başlamıştı. O tarihinden itibaren şu ana kadar okulları kesintisiz haftada beş gün yüz yüze açık tutmak kaydı ile, yoğun çaba sarf edilerek eğitim ve öğretime devam edildi.

Pandemide bir buçuk yıllık uzaktan eğitimden sonra tüm sınıf seviyelerinde haftada beş gün yüz yüze eğitime geçebilmenin kararlı adımlar atıldı ve kurallara titizlikle riayet edildi. “Öğretmenler, öğrencilerini; öğrenciler, okullarını ve arkadaşlarını özlemişlerdi. Büyük bir kavuşma gerçekleşti. Bakanlığımızın Geliştirdiği sistem ile süreci, tüm paydaşlarımızla başarılı bir şekilde yönettik. Bu sürecin, en büyük kahramanları, öğretmenlerimiz oldu. Maskelerle ders anlattılar. Ayrıca öğretmenlerimizin aşılanma oranları, ülkemizdeki ortalama oranların çok üzerinde seyrettiği gibi, bu sayılar Avrupa’daki çoğu ülke öğretmenlerinin aşılanma oranlarının da üzerine çıktı. Bu süreçte öğretmenler, okullarda kuralların uygulanmasında da çok titiz davrandılar. Ayrıca idari personelimiz de sürece çok önemli katkıda bulundu. Hep birlikte topluma salgın ortamında en güvenli ortamın okullar olduğunu, okulların en son kapanacak yerler olduğunu göstermekten büyük mutluluk duyduk.

Bizler tüm öğretmenlerimiz ve idari personelimize okullarımızın yüz yüze eğitime devam etmesindeki kararlı duruşları, sorumlulukları paylaşmaları ve emekleri nedeniyle teşekkür ediyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum.

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı 1.Kanaat döneminin sağlık ve mutluluk içerisinde başarılı bir şekilde tamamlanmasının haklı gurur ve sevincini, heyecanını hep birlikte yaşadık.

2. kanaat döneminin de bu güzelliklerle hep birlikte karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü ortamında geçmesini temenni ederek, büyük bir azim ve kararlılıkla çalışmalarınızı sürdüreceğinize canı gönülden inanıyor ve sizlere güveniyorum.

 Sevgili Öğrenciler;

6 Eylül 2021 tarihinde okulların açıldığından itibaren düzenli ve tempolu bir şekilde çalıştınız, çabaladınız; okullarımızda görmüş olduğunuz eğitim ve öğretim ile Türk Millî Eğitimi’nin hedeflerine varmaya Çağdaş Medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmayı amaç edindiniz. Tatil süresince önce sağlığınızı korumanızı, dinlenmenizi, ailelerinizle birlikte zaman geçirmenizi ve özellikle kitap okuyarak vaktinizi olumlu bir şekilde değerlendirmenizi istiyorum. II. kanaat dönemini daha da başarılı geçirmenizi temenni ediyorum.

Saygıdeğer anne-babalar;

Çocuklarımızın başarılı olması, sizin onlara göstereceğiniz sevgi ve hoşgörü ortamın da sorunları paylaşıp, çözüm yolları aramanıza bağlıdır. Bu nedenle onları şefkat ve merhamet duygularınızla motive edip, bağrınıza basınız. Başarılı çocuklarımızı ödüllendiriniz, beklentilerinizi karşılayamayan öğrencilerimize de 2.dönem için moral motivasyonunu artıracak tutum ve davranışları göstermenizi bekliyor, onları tatil dönüşü okullarına dinlenmiş ve moral depolamış olarak göndermenizi istirham ediyorum.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

Sizler öğrencilerinizi; sevgiye, birlikte çalışmaya; öğrenmesini öğrenmeye, okuduğunu anlamaya, kavramaya; analiz ve sentez yapmaya; kişilikli, milli, manevi değerlerine bağlı ve bilinçli olmaya teşvik etmenizi… Öğrencinizi merkezden tutarak, başarıyı aramaya, değerlendirme ve yönlendirmeye; akla ve mantığa, çağdaş ve demokratik değerlere uygun ve dinamik bir eğitim-öğretim vererek, onları Eğitim Sistemimizin “Genel ve Özel Amaçları” doğrultusunda yetiştirmeye gayret etmenizden gösterdiğiniz, üstün çalışma azminizden ve fedakârlıklarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

2021–2022 Eğitim-Öğretim yılının II. Döneminin başlayacağı 7 Şubat 2022 Pazartesi günü sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak tekrar buluşmak dileklerimle tüm öğrencilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza, ailesi ve sevdikleriyle beraber mutlulukla geçecek bir yarıyıl tatili diliyor; eğitime gönül veren herkese selam ve saygılarımı sunuyorum.

Mesut UĞURLU

Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürü

Çiğli Güncel  

Admin
Admin
EDITOR
Profili

L?tfen yorum yap?n?z. Mail adresiniz g?r?nmeyecektir. * alanlar gereklidir.


  • Deniz ARIK 0
    24.Ocak.2022, 15:21

    Süreç çok güzel özetlenmiş. Eğitim-öğretim sürecinde tüm personelin emeğine sağlık. Hem öğretmen hem de veli olarak çocuklarımıza iyi bir gelecek için hep elele….