Doğu Türkistan’ın kurtuluş yıl dönümünde çağrıda bulundu.

Doğu Türkistan’ın kurtuluş yıl dönümünde çağrıda bulundu.

İstanbul zirvesine Doğu Türkistan’ın seçilmiş cumhurbaşkanı olarak katılmak istiyoruz. En az bir tane Uygur Türkü vekilimizin bu etkinlikte yer almasını arzu ediyoruz.

DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURBŞAKANI OSMAN’DAN KURTULUŞ ÇAĞRISI“UYGUR TÜRKÜ VEKİLİMİZLE ZİRVEYE KATILMAK İSTİYORUZ”Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Abduvali Buğrahan Osman, Doğu Türkistan’ın kurtuluş yıl dönümünde çağrıda bulundu.12 Kasım Doğu Türkistan’ın Kurtuluş Yıl Dönümüne ilişkin konuşan Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Abduvali Buğrahan Osma, İstanbul’da Türk konseyine üye olan Türki devletlerin bir araya geleceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Abdulvali Buğrahan Osman, zirveye ilişkin bir de çağrıda bulundu:“DOĞU TÜRKİSTAN BAYRAĞI DA YER ALSIN”“Bu İstanbul zirvesine Doğu Türkistan’ın seçilmiş cumhurbaşkanı olarak katılmak istiyoruz. En az bir tane Uygur Türkü vekilimizin bu etkinlikte yer almasını arzu ediyoruz. Türk dünyası bayrakları içinde Doğu Türkistan bayrağının da yer almasını istiyoruz. Biz Doğu Türkistan olarak her zaman Türk konseyinin ve Türk birliğinin yanındayız. Hedefimiz Kızıl Elma”

Çiğli Güncel  

Admin
Admin
EDITOR
Profili

L?tfen yorum yap?n?z. Mail adresiniz g?r?nmeyecektir. * alanlar gereklidir.


  • Burhan KAYA +1
    12.Kasım.2021, 11:55

    Bütün Türk Bayraklarının yan yana dalgalanmasına her Türkün ve Türk Milletinin çok istediği bir görüntü dür. Türklerin en büyük dostu kendilerinden başkası değildir. Bunu gerçekleştirmek ve yüceltmek her Türk ün istediği bir duygudur.