100 ncü Yılın Öğrencileri İlkler Yaşatıyor.

100 ncü Yılın Öğrencileri İlkler Yaşatıyor.

Türkiye Cumhuriyetinin 100 ncü yılının kuruluş amacına yönelik yapılan kutlamalardan öğrenciler ve eğitimciler ilkler yaşatıyorlar.

Çiğli İlçesinde Selim DİNİZ ortaokul öğrencileri, Türkiye Cumhuriyetinin 100 ncü yılın kutlamalarından bir ilk yaşattılar.

Türk Gençliğinin asil damarlarındaki kanına işlemiş olan bu kutlamalar, Türkiye Cumhuriyeti var oldukça, onu en iyi şekilde yaşatacaklarının bir göstergesi olarak, yüreklerine kazınmış, onun sevinç ve mutluğunu nice yüz yıllara doğru yaşatacaklarının göstergesi olarak devam edecektir.  

Selim DİNİZ ortaokulu; günün anlam ve önemi üzerine, 29 Ekim Cumhuriyetin “100”.nci yılın kutlamalarına 500 öğrenci ile okulun alanında Müzik Öğretmeni Meral KAYA, Fen Bilgisi Öğretmeni Derya AVŞAR ve Beden Eğitimi Öğretmeni Burcu NAZLICİGÖZ’ ün eşliğinde “Harman Dalı” oynatarak bu özel günün kutlamasına ayrı bir önem katmışlardır.

Türk Eğitimcilerinin “Eğitim sevdası” içlerinden tarihler boyunca hep var olmuştur. Var olanın göstergesi olarak, onlar her türlü koşullar içerisinden zoru başarıya götürecek noktalardan kendilerini göstererek bu güzel mutluluğu tüm eğitim sevenlerine göstermişlerdir. Selim DİNİZ Ortaokulu aynı duygu ve düşüncelerle büyük bir topluluğu bir araya getirerek bu önemli günü en iyi şekilde taçlandırmışlardır.

 

 

 

Çiğli Güncel  

Admin
Admin
EDITOR
Profili

L?tfen yorum yap?n?z. Mail adresiniz g?r?nmeyecektir. * alanlar gereklidir.


  • Evrim Yılmaz 0
    31.Ekim.2023, 13:25

    Harika bir etkinlikti. Emeği geçen tüm öğretmenlerimizin ellerine , yüreklerine sağlık. Böylesine önemli günleri en güzel şekilde yaşattıkları için çok teşekkür ederiz.