E  twinning projesi, İzmir/Çiğli de Selim DİNİZ Ortaokulu temsil etti.

E  twinning projesi, İzmir/Çiğli de Selim DİNİZ Ortaokulu temsil etti.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yılına özel, 81 ilden 81 okul öğrencesinin katılımıyla 100. yılın önemini ve coşkusunu yaşatmaya dönük bir e- twinning projesi gerçekleştirildi.

e- twinning projesinin amacı; Okul öğretmen ve yöneticilerin, "81 İL 81 Emanet " bu projenin kapsamında, 100 yıllık Cumhuriyetimize sahip çıkmanın önemi üzerinde durarak, milli değerlere olan bağlılıkların güçlendirmesi ve aynı zamanda ulusal birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek… Ve ayrıca, Türkiye’nin 81 ilinin uyumu aynı proje içinde gösterilerek, bu İllerin tek yürek halinde ülkesine sahip çıktığının tüm dünyaya gösterilmesi olarak amaçlanmıştır…

Türkiye de ’81 il 81 Emanet’ Projesi, İzmir’in Çiğli ilçesinden yalnız Selim DİNİZ Ortaokulun öğretmen ve öğrencilerine verilmesi, onların için çok büyük bir anlam taşımasının yanında, Türkiye genelinde bu projenin sorumluluklarının ne kadar ağır ve ne kadar büyük bir önem taşıdığının farkındalığını ayrıca yaşatmıştır.

Selim DİNİZ Ortaokul öğrencileri öğretmenleri eşliğinde, Türk Milletinin Cumhuriyetine gösterdiği sevginin en büyük göstergesi olduğu bilinci ile hareket ederek, okul bahçesinde “100.nci Yıl” anısına, “100” yazarak bir koreografi ile en iyi şekilde göstermişlerdir. Geleceğin gençleri olarak onlar, Türkiye Cumhuriyeti var oldukça, onu en iyi şekilde yaşatacaklarının bir göstergesi olarak, yüreklerine kazımış, onun sevinç ve mutluğunu nice yüz yıllara diyerek e- twinning projesine katılım sağladılar.

 

 

 

Çiğli Güncel  

Admin
Admin
EDITOR
Profili

L?tfen yorum yap?n?z. Mail adresiniz g?r?nmeyecektir. * alanlar gereklidir.