İzmir'de hastanelerde belirsizlik, sağlık çalışanında endişe hakim

İzmir'de hastanelerde belirsizlik, sağlık çalışanında endişe hakim

Resmi açıklamalara göre Türkiye’de koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle gerçekleşen ölüm sayısı 4’e, vaka sayısı ise 359’a yükseldi.

Resmi açıklamalara göre Türkiye’de koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle gerçekleşen ölüm sayısı 4’e, vaka sayısı ise 359’a yükseldi. Görülen koronavirüs vakaları artarken Türkiye’nin büyük şehirlerinden İzmir’de hastanelerin durumları ise belirsizlik ve sıkıntılar ile dolu. Birçok hastanede sağlık çalışanları önlemlerin geç alınmasından dolayı şikayet ederken, şüpheli ve pozitif vaka sayılarının özellikle sağlık çalışanlarından saklanması da tepkilere yol açtı.

Dokuz Eylül Üniversite Tıp Fakültesi Hastanesi, Ege Üniversite Tıp Fakültesi Hastanesi, Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi, Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi, Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi birçok hastanede belli bölümler boşaltılarak hazırlıklar yapılırken Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi ise karantina hastanesine çevrildi.

Hastanelerdeki son durum ve alınan önlemlere ilişkin SES İzmir Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Ulaşoğlu ile konuştuk. Krizi yöneten bir sistemin olmamasından dolayı sağlık çalışanlarının şikayetçi olduğunu ve hastanelerde çıkan vaka sayısına artık bakmadıkları dile getiren Ulaşoğlu, acilen sağlık çalışanlarına yönelik önlemlerin alınması gerektiğine dikkat çekti.

“ÖNLEM OLMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM”

Kendi çalıştığı Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde çok hastanın var olduğunu tam olarak bilmediklerini sayıların sürekli arttığını ifade eden Ulaşoğlu, “Servisler kapatılmaya başlandı. Sizin servisinizde hasta yok sizi şuraya buraya verelim diyorlar. Sürekli değişen bir plan var. Ne yaptıklarını tam olarak bilmeden hareket ediyorlar. Sağlık çalışanlarına test yapılmıyor, özel olarak önlem yok. Virüs kaptıysak bile birimleri geziyoruz, bu da bizleri daha tedirgin ediyor” dedi.

“Hastaya müdahale eden doktor ve hemşireye tahlil yapılmıyor. Birinci risk grubu evine gidip kendini karantinaya alması lazım diyorlar, entübe yapmış hemşire hala çalışırken doktoru göndermişler. İdarede şöyle bir panik var gönderse hangi birini gönderecek kim bakacak hastalara?” diyerek durumu anlatan Ulaşoğlu kendi çalıştığı bölümde de bir kişinin pozitif çıktığını ancak hala önlemsiz bir şekilde işyerinde çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Kaynak :Ege Evrensel /Eda AKTAŞ/Dilek OMAKLILAR

Çiğli Güncel  

Lütfen yorum yapınız. Mail adresiniz görünmeyecektir. * alanlar gereklidir.


Henüz yorum yazılmamış.

SON HABERLER

PİYASA VERİLERİ

  Alış
  6.7549
  Satış
  6.7671
  Alış
  7.2990
  Satış
  7.3121
  Alış
  8.2941
  Satış
  8.3373

HAVA DURUMU

IZMIR HAVA DURUMU