Narlıdere Metrosu’nda üçüncü istasyona ulaşıldı.

Narlıdere Metrosu’nda üçüncü istasyona ulaşıldı.

Fahrettin Altay - Narlıdere metro hattı inşaatında tünel açma makinesi üçüncü istasyona ulaştı.

  - Fahrettin Altay - Narlıdere metro hattı inşaatında tünel açma makinesi üçüncü istasyona ulaştı. 

 İzmir Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanlığı’nın, Bornova Evka 3 - Fahrettin Altay metro hattını Narlıdere’ye uzatma çalışmaları aralıksız sürüyor. Balçova ve Çağdaş istasyonları arasındaki 860 metrelik mesafeyi yaklaşık bir ay önce aşan dev tünel açma makinesi (TBM), Çağdaş İstasyonu’ndan Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi İstasyonu'na kadarki 460 metrelik kazıyı da tamamladı. Böylece projenin önemli bir aşaması geçilmiş oldu.  

 Hattın uzunluğu 7,2 km olacak 

Toplam uzunluğu 179 kilometreye ulaşan raylı sistem zincirinin yeni halkası F.Altay-Narlıdere hattında tünel kazı çalışmaları, planlanan yedi istasyonda aynı anda yürütülüyor. Yeni metro hattı 7,2 km uzunluğunda olacak. Hattın tamamı yeraltından geçecek. 

 İzmir Büyükşehir Belediyesi genişleyen metro ağıyla trafik sıkışıklığını azaltmayı ve iklim krizine neden olan ulaşım kaynaklı fosil yakıt kullanımın ı en aza indirmeyi amaçlıyor.  

  Temel 2018’de atıldı 

İzmir Metrosu’nun 4’üncü aşaması olan F. Altay- Narlıdere hattında Balçova, Çağdaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), Narlıdere, Şehitlik ve Kaymakamlık durakları yer alıyor.

Çiğli Güncel  

Lütfen yorum yapınız. Mail adresiniz görünmeyecektir. * alanlar gereklidir.


Henüz yorum yazılmamış.

SON HABERLER

PİYASA VERİLERİ

  Alış
  6.9372
  Satış
  6.9497
  Alış
  8.1481
  Satış
  8.1628
  Alış
  8.9760
  Satış
  9.0228

HAVA DURUMU

IZMIR HAVA DURUMU